آخرین اخبار درباره رایزنی های هیأت ایرانی و 1

به گزارش وبلاگ عینکی، رابزنی های هیأت ایرانی و گروه 1+4 در وین در جریان است و قرار است امروز مصاحبه های فنی به صورت دو و چندجانبه در سطوح مختلف بین طرف ها ادامه یابد.

آخرین اخبار درباره رایزنی های هیأت ایرانی و 1

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ عینکی، رایزنی های تیم مذاکره کننده ایرانی و اعضای 1+4 (آلمان، فرانسه، انگلیس، چین و روسیه) و اتحادیه اروپا همچنان در وین در جریان است. همچنین قرار است امروز مصاحبه های فنی به صورت دو و چندجانبه در سطوح مختلف بین طرف ها ادامه یابد.

در پی برگزاری نشست دیروز (پنجشنبه) کمیسیون مشترک برجام، مقرر شد که مصاحبه های فنی در نشست های کارشناسی در دو حوزه برطرف تحریم ها و مسائل هسته ای، ادامه یابد. نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی به کمیسیون مشترک اعلام می گردد.

از سه شنبه تا به امروز، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده کشورمان با روسای هیأت های چینی و روسی و همچنین انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا ملاقات و مصاحبه نموده است.

عراقچی سه شنبه 24 فروردین ماه در رأس هیأتی از سازمان انرژی اتمی، بانک مرکزی و وزرات نفت وارد وین شد. قرار بود نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه 25 فروردین در وین برگزار گردد که به دایل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا این نشست روز گذشته در وین برگزار و حدود دو ساعت به طول انجامید. عراقچی قبل از این نشیت در اظهاراتی گفت که هیأت ایرانی به دنبال مذاکرات فرسایشی نیست.

معاون وزیر امور خارجه ایران همچنین در خاتمه این نشست آن را بسیار جدی و چالشی خواند و بار دیگر بر برطرف همه تحریم ها تأکید کرد و گفت: اروپایی ها باید جدیت را در مذاکرات نشان دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آخرین اخبار درباره رایزنی های هیأت ایرانی و 1" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار درباره رایزنی های هیأت ایرانی و 1"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید