مجلس نمایندگان طرح محدودیت فروش سلاح به عربستان را تصویب کرد

به گزارش وبلاگ عینکی، مجلس نمایندگان کنگره آمریکا طرحی را تصویب کرد که فروش اسلحه به عربستان سعودی را محدود می نماید.

مجلس نمایندگان طرح محدودیت فروش سلاح به عربستان را تصویب کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عینکی و به نقل از هیل، مجلس نمایندگان کنگره آمریکا طرحی را تصویب کرد که فروش اسلحه به عربستان سعودی را محدود می نماید.

این سند با قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار ناراضی سعودی مرتبط است. طرح محدود کردن فروش اسلحه به عربستان توسط 350 قانونگذار آمریکایی مورد حمایت نهاده شد و فقط 71 نماینده رای مخالف دادند.

سند مصوبه به تعلیق فروش بعضی سلاح ها به عربستان تا زمانی فرا می خواند که مقامات ایالات متحده بتوانند با اطمینان بگویند که دولت سعودی مخالفان خود را سرکوب ننموده و خودسرانه شهروندان خارجی را بازداشت نمی نماید. اکنون این لایحه باید در سنای آمریکا تصویب گردد.

در ماه فوریه وزارت امور خارجه آمریکا محدودیت هایی را علیه 76 شهروند عربستان وضع کرد که واشنگتن معتقد است در قتل روزنامه نگار جمال خاشقجی در سال 2018 و همچنین آزار و اذیت سایر مخالفان دولت سعودی در خارج از این کشور دست دارند.

سازمان اطلاعات آمریکا ماه فوریه گزارش خود درباره پرونده قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان سعودی در شهر استانبول منتشر کرد که به موجب آن محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در سال 2018 با عملیات بازداشت یا ترور او در استانبول موافقت نموده است.

به گزارش اسپوتنیک، جمال خاشقجی روزنامه نگار اهل عربستان سعودی، سردبیر سابق روزنامه الوطن و مقاله نویس واشنگتن پست دوم ماه اکتبر 2018 به منظور انجام امور رسمی شخصی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شد و از آن خارج نشد. ریاض در 20 اکتبر همان سال قتل خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان سعودی را تایید کرد. دادستان این کشور مدعی شد که خاشقجی بعد از درگیری با چند نفر در داخل کنسولگری فوت نموده و 18 شهروند این کشور نیز در این رابطه بازداشت شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مجلس نمایندگان طرح محدودیت فروش سلاح به عربستان را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس نمایندگان طرح محدودیت فروش سلاح به عربستان را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید